International matches of national teams from Czech Republic and Slovakia took place on Friday and Saturday December 2 and 3, 2016 in Gajary, Slovak Republic.The international matches between those national teams is a part of preparation for ISBHF World Ball Hockey Championships, which will be held from June 1 to 10, 2017 in Pardubice, Czech Republic.
Friday game: Slovakia – Czech Republic 4:2 (2:0,2:1,0:1)
Friendly games December 2:
Slovak Republic – Czech Republic 2:3 (1:1,0:1,1:1)
Slovak Republic – Czech Republic 2:1 (1:0,1:1,:)

Internationale Spiele der National Mannschaften der Slowakei und Tschechischer Republik fanden am Freitag 2. Dezember und Samstag 3. Dezember in Gajary, Slowakei statt. Auch diese Spiele sind die Vorbereitung für die ISBHF World Street Hockey WM die von 1. bis 10. Juni 2017 in Pardubice, Tschechische Republik stattfindet.

Slovenčina:

V Gajaroch v Slovenskej republike odohrali v piatok a v sobotu 2. a 3. decembra 2016 prípravné medzinárodné zápasy reprezentácií Slovenska a Českej republiky v rámci prípravy na ISBHF Majstrovstvá sveta v hokejbale, ktoré sa budú konať v dňoch od 1. do 10. júna 2017 v Pardubiciach v Českej republike.

Slováci na úvod série s víťazstvom

Slovensko – Česko 4:2 (2:0,2:1,0:1)

Góly a asistencie: 5. Teplický (Šándor, Behúl), 9. Oravec SH, 17. Oravec PP, 28. Martinusík (Rampáček, Maděra) – 25. Barnošák (Kosina) PP, 44. Bílý PP

Rozhodcovia: Kralovič – Slezák. Vylúčení: 10:3, navyše Filip (ČR) 10 min OT. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 1:0. Divákov: 150.

2.12.2016 18:43 Hokejbal.sk

V Gajaroch sa v piatok večer stretli výbery Slovenska a Česka v prvom z troch prípravných stretnutí, ktoré sú na programe počas dvoch dní.

——————————————————————————–

Zostavy:

Slovensko: Mišovec (Letko) – Zluky, Minárik – Martinusík, Maděra, Rampáček – Šándor, Zelenka – Wagner, Behúl, Teplický – Kromka, Dejneka – Pisarčík, Škultéty, Oravec – Blahut, Salajka – Válek, Piják, Božik – Bujdák, Tomka.

Tréner: Jozef Ďuris. Asistenti: Aurel Nauš, Róbert Kašša.

Česko: Jirotka (Šimara) – Pospíšil, Pliml, Šícha, Filip, Jiřík, Kosina, Hrubý, Švanda, Slanec – Barnošák, Schnaubelt, Špaček, Bílý, Březina, Vlasák, Halbrštát, Lux, Kaluža, Kohout, Krištof, Soukup, Průcha.

Tréner: Drahomír Kadlec. Asistent: Jaroslav Pavlík.

Zápas začal minútou ticha ako pietna spomienka na nedávno tragicky zosnulého reprezentanta Libora Topolánka. Hneď po nej sa naši zahryzli do súpera a od začiatku nepríjemne podkurovali českej obrane. V piatej minúte jej unikol Teplický a rutinérsky otvoril skóre zápasu. Po tomto góle sa hral aj naďalej v obrovskom tempe, našu snahu narušilo Rampáčkovo vylúčenie. V oslabení však vypichol súperovi loptičkiu na červenej čiare Oravec a rovnako nedal Jirotkovi šancu – 2:0. Česi zatlačili na konci tretiny, ale naša obrana na čele s Mišovcom stála na pevných nohách.

V druhej tretine sa Česi osmeľovali viac, v úvode si vytvorili tlak, ktorý však naši ustáli a navyše mali možnosť hrať prvú presilovku v zápase. Oravec sa v jej polovici odhodlal k strele, pred Jirotkom stálo niekoľko hráčov a loptička napokon doplachtila do siete – 3:0. Päť minút pred koncom mali možnosť početnej výhody aj hostia a Halbrštát restrelil Mišovca – 3:1. V závere druhej časti hry nám však navrátil trojgólové vedenie Martinusík, ktorý bravúrne zvládol prečíslenie s Rampáčkom.

V tretej tretine to bol súboj Mišovca s čekými útočníkmi. Náš súper hral totiž šesťkrát presilovku, z toho dvakrát dvojnásobnú. Na našu bránku sa valila jedna strela za druhou, ale Česi sa na naše šťastie presadili ba raz tesne pred koncom. V prvom zápase série prípravných stretnutí sme si tak pripísali dvojgólové víťazstvo.

Aurel Nauš, asistent trénera SR: “Zápas sa hral vo vysokom tempe, splnil všetky očakávania. Súper nás na konci preveril v oslabeniach, ale chalani hrali vynikajúco, ukázali charakter. Mužstvo musím pochváliť za to, čo dnes ukázalo v zápase.”

Drahomír Kadlec, tréner ČR: “Hrali sme po dlhom čase kvalitný zápas. Nefungovali nám presilovky, toto bol medzinárodný zápas a niektorí naši hráči ani nevedeli, že ho hrajú. Zajtra hráme opäť, takže sa nič nedeje, je to predsa len príprava.”

 

Sobota 3. December:

10:30 Slovensko – Česko 2:3 (1:1,0:1,1:1)

Góly a asistencie: 1. Pisarčík (Oravec), 32. Oravec (Dejneka) – 11. Barnošák (Soukup), 30. Bílý (Průcha), 45. Vlasák (Barnošák, Pospíšil)

Rozhodcovia: Jančík – Valachovič. Vylúčení: 8:8. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Divákov: 80.

Zostavy:

Slovensko: Letko (Mišovec) – Vidlár, Bujdák – Rampáček, Tomka, Cíbik – Šándor, Zelenka – Wagner, Behúl, Teplický – Kromka, Dejneka – Pisarčík, Škultéty, Oravec – Blahut, Salajka – Válek, Piják, Božik – Zluky, Maděra.

Tréner: Jozef Ďuris. Asistenti: Aurel Nauš, Róbert Kašša.

Česko: Šimara (Stárek) – Pospíšil, Slanec, Kosina, Šícha, Filip, Pliml, Jiřík, Švanda, Hrubý, Bílý, Vlasák, Průcha, Schnaubelt, Špaček, Kohout, Barnošák, Soukup, Březina, Kaluža, Krištof, Lux, Halbrštát.

Tréner: Drahomír Kadlec. Asistent: Jaroslav Pavlík.

Lepší úvod zápasu sme si ani nemohli želať. Už po 51 sekundách získal za bránkou loptičku Oravec, následne ju prihral voľnému Pisarčíkovi a ten sa nemýlil – 1:0. Vzápätí sa poprvýkrát vylučovalo, českú presilovku však zastavil ich vlastný faul a potom sme mali dokonca krátku výhodu presilovky my. Na jej konci dobre strieľal opäť Pisarčík. Potom sa opäť vylučovalo na oboch stranách a päť minút pred koncom prišlo vyrovnaie z hokejky Barnošáka. Do vedenia sme mohli ísť opäť po strele Šándora, Šimara však Čechov podržal.

Česi začali druhú tretinu aktívnejšie, ale Březinovo vylúčenie ich zastavilo. My sme však v presilovke nevyťažili nič. Hra sa potom veľmi kúskovala, opäť sa veľa vylučovalo. Skóre sa však menilo až v úplnom závere, keď Bílý sekundu pre koncom využil naše oslabenie a prestrelil Letka.

Opäť nám však vyšiel vstup do tretej tretiny, keď Dejneka nádherne prihral na krídlo Oravcovi a ten rovnako ako včera v rovnakej situácii nezaváhal – 2:2. Česi mohli opäť vyhrávať po nedorozumení v našej obrane, ale Letko Průchu bravúrne vychytal. Vyznamenal sa aj Šimara na druhej strane, keď zlikvidoval superšancu Pijáka v 40. minúte. Zápas napokon rozhodla posledná presilovka zápasu, Dejnekovo vylúčenie potrestal 24 sekúnd pred koncom Vlasák.

Róbert Kašša, asistent trénera: “Netreba robiť žiadne závery z toho, že sme prehrali. Chalani nali slabšiu druhú tretinu, ale potešili nás tým, že sa v tretej opäť vrátili k tomu, čo nás zdobilo v prvej tretine i v prvom zápase. Ako je u nás dobrým zvykom, nevyužili sme presilovku 5 na 3, ja som sa hneď po jej skončení pozrel na seba s Ajom Naušom a zhodli sme sa, že tím, ktorý ju nevyužije, ten si nezaslúži vyhrať. Súper bol o ten jeden gól lepší. Verím, že v treťom zápase opäť zvíťazíme my.”

Tretím zápasom sa zakončila séria prípravných duelov medzi Slovenskom a Českom v Gajaroch.

——————————————————————————-

14:30 Slovensko – Česko 2:1 (1:0,1:1,:)

Góly a asistencie: 14. Martinusík (Maděra), 22. Piják (Válek, Božik) – 29. Filip (Schnaubelt, Pliml)

Rozhodcovia: Jančík – Valachovič. Vylúčení: Presilovky:  Oslabenia: Divákov:

Zostavy:

Slovensko: Mišovec (22. Letko) – Vidlár, Bujdák – Rampáček, Martinusík, Maděra – Zluky, Minárik – Tomka, Cíbik, Teplický – Kromka, Dejneka – Pisarčík, Škultéty, Oravec – Blahut, Salajka – Válek, Piják, Božik – Šándor, Behúl.

Tréner: Jozef Ďuris. Asistenti: Aurel Nauš, Róbert Kašša.

Česko: Stárek (Šimara) – Pospíšil, Slanec, Kosina, Šícha, Filip, Pliml, Jiřík, Švanda, Hrubý, Bílý, Vlasák, Průcha, Schnaubelt, Špaček, Kohout, Barnošák, Soukup, Březina, Kaluža, Krištof, Lux, Halbrštát.

Tréner: Drahomír Kadlec. Asistent: Jaroslav Pavlík.

SOURCE: SHBU, ISBHF

Recent Comments